Upravit stránku

Dne 23. ledna 2018 jsme se zúčastnili přehlídky strojírenských firem, která se konala pod záštitou Krajské hospodářské komory Pardubického kraje. Letos se této akce zúčastnilo již 24 firem z blízkého okolí, které chtěly zájemcům poskytnout informace o uplatnění se v technických profesích.

Účast základních i středních škol byla vysoká a pro některé z nich bylo zajímavé zjištění, že firmy nabízejí stipendijní program pro děti z vybraných technických škol.

Součástí této akce byla i soutěž Talenty pro firmy „T-profi“, do které jsme se, jako firma zapojili. Pod vedením našeho zaměstnance pana Skřivánka a paní učitelky Trejtnarové soutěžili děti ze ZŠ Třebovská a Studenti SŠ Automobilní. Úkolem bylo v daném časovém limitu postavit a zprovoznit dle zadání nové funkční zařízení na bázi polytechnické stavebnice.  Zařízení bylo vyhodnoceno porotou hodnotitelů na základě kritérií, kterými byl čas a chybovost.

Naši svěřenci se umístili na třetím místě ze čtyř zúčastněných týmů. Na maximum využili celé tři hodiny času, které jim byly poskytnuty, nicméně jejich chybovost byla výrazně nižší a byla srovnatelná s druhým místem.

Soutěž byla velmi příjemným zpestřením této přehlídky a ukázala, jak je velmi důležité již malé děti motivovat a podporovat v nich manuální zručnost a logické myšlení.